Prečo používať bavlnené plienky?

Plienky BabyLucy sa vďaka svojmu širokému strihu starajú aj o správny vývin bedrových klbov, ktorý je dôležitý hlavne do veku 3 mesiacov dieťaťa.Naše plienky  odberá i  sieť  zdravotníckych  potrieb  Protetika a.s.

Tenká  pokožka dieťaťa je neustále vystavovaná celodennému pôsobeniu agresívnych látok ako sú moč a stolica.

Preto je dôležité aby boli plienky priedušné a príjemné na dotyk a poskytovali dieťaťu komfort a voľnosť pohybu.

Bavlnené plienky a nepremokavé nohavičky prepúštajú k detskej pokožke vzduch a zároveň zachovávajú optimálnu teplotu v plienke. Predchádzajú vzniku nepríjemných zaparenín, pričom je samozrejmosťou že bábätko treba spočiatku každé 2-3 hodiny prebalovať a dopriať jeho zadočku výdatný vzdušný kúpeľ. Toto je obvzlášť potrebné pri chlapcoch. Štúdie dokazujú že pri prehrievaní semenníkov v papierových plienkach dochádza k zníženiu ich plodnosti v dospelosti.

Bavlnené plienky sú na rozdiel od jednorázových  priedušné a ekologické. Dieťa do dvoch rokov minie okolo 2500 -3000 ks jednorázových plienok. Tento produkt tvorí až 4 % celkového domového odpadu na skládkach. Pri aktívnom dennom používaní je tento pomer v odpadkovom koši oveľa vyšší.

Pri výrobe bavlnených plienok odpad nejde do smetného koša. Textilie sa ešte zúžitkujú ako mycie handry.

Záťaž pre životné prostredie je pri používaní jednorázových plienok velmi veľká. Pre prírodu je velký problém poradiť si s rozkladom gelu z ropy, ktorý tvorí saciu vrstvu jednorázových plienok. Pre zaujímavosť, na výrobu sacieho gelu v jednorázovej plienke  je potrebné použiť jednu šálku surovej ropy.

Príroda sa preto velmi dlho bude spamätávať z tejto zátaže.

Urobme preto krok späť a prejdime opäť na bavlnené plienky na ktoré naše mamy nedajú dopustiť. Doprajme našim deťom krajšiu, zelenú budúcnosť.

Zmena meny
EUR Euro
CZK Czech koruna